PolíticaÚltima horaVídeos

Natalia González, nova secretaria xeral da agrupación municipal socialista de Ourense

Publicidade
Nova executiva municipal do partido socialista de Ourense./ Cedida.

 

Natalia González Beneitez, vén de converterse hoxe na nova secretaria xeral da Agrupación Municipal do PSdeG-PSOE de Ourense, na que ocupará a vicesecretaría xeral Bienvenido Fernández García. Tralos resultados acadados na votación realizada neste sábado pola militancia da cidade, Beneitez afronta unha nova etapa ao fronte da agrupación municipal despois de dous anos en situación de xestora co firme “compromiso de ser a secretaria de todos e todas os socialistas da cidade”.

A de Natalia González era a única candidatura rexistrada para estas primarias á secretaría xeral local, logo de que onte, venres, o outro candidato que optaba á secretaría xeral do partido en Ourense, Xosé Rúas, anunciase a retirada da súa candidatura “ante a imposibilidade de chegar a un acordo de integración, sequera de mínimos coa encabezada por Natalia González”.

Así, na xornada electoral deste sábado no partido socialista ourensán acadábanse os seguintes resultados, segundo se informaba dende o partido:

Candidatura de Natalia González Beneitez: 237
Votos en branco: 8
Votos nulos: 13
Votos emitidos: 258
Censo: 797 militantes
Participación: 32,37 %

 

 

O Comité Executivo Municipal está formado por 25 membros e o que se busca, sinalou González Beneitez, é o traballo en equipo “de xente nova con moita experiencia e un equipo para un novo reto que é devolver a normalidade a agrupación, traballar para saír a gañar as próximas eleccións locais do vindeiro ano”. A nova secretaria xeral

Candidatura Executiva Municipal Agrupación de Ourense

1. SECRETARIA XERAL: Natalia González Beneitez
2. VICESECRETARIO XERAL: Bienvenido José Fernández García
3. SECRETARIO DE ORGANIZACIÓN E ADMINISTRACIÓN: José Ramón Fernández Morgade
4. RESPONSABLE DA ÁREA DE POLÍTICA MUNICIPAL: Bautista Rodríguez
5. RESPONSABLE DA ÁREA DE ACCIÓN ELECTORAL: María Fernández Ojea
6. RESPONSABLE DA ÁREA DE POLÍTICA INSTITUCIONAL E EDUCACIÓN: María Cristina Cruz Fernández
7. RESPONSABLE DA ÁREA DE IGUALDADE E DIVERSIDADE: Custodia Concepción García Lozano
8. RESPONSABLE DA ÁREA DE ECONOMÍA E EMPREGO: Anabel Augusto Sánchez
9. RESPONSABLE DA ÁREA DE POLÍTICA SOCIAL: Olalla Meiriño Lopez
10. RESPONSABLE DA ÁREA DE SANIDADE: Alberto Fidalgo Francisco
11. RESPONSABLE DA ÁREA DE MEDIO AMBIENTE, TERRITORIO E PERÍMETRO RURAL:
Celso Nóvoa González
12. SECRETARÍA DE DEPENDENCIA, DISCAPACIDADE E DIVERSIDADE: Carlos Jesus Montero Alvarez
13. SECRETARÍA DE ATENCIÓN AOS MILITANTES: Rosa Rodriguez Tejera
14. SECRETARÍA DE CULTURA E PATRIMONIO: Isabel Salgado Parada
15. SECRETARÍA DE FORMACIÓN E REDES: Erica Conde Vázquez
16. SECRETARÍA DE PARTICIPACIÓN CIDADÁ E DEPORTE: Borja López Trigás
17. SECRETARÍA DE EMPREGO E RELACIÓNS SINDICAIS: José Ángel Carreira Martín
18. SECRETARÍA DE COMERCIO, INDUSTRIA E AUTÓNOMOS: Rubén Amorín Díaz
19. SECRETARÍA DE TURISMO E TERMALISMO: Pedro Araújo Nespereira
20. SECRETARÍA DE MEMORIA HISTÓRICA E DEREITOS HUMÁNS: Xosé Lois Carrión González
21. VOCAL: Juana Mª Ageitos Gude
22. VOCAL: Antonio Blanco Rodríguez
23. VOCAL: José Luis Regal Lamelo
24. VOCAL: Marta Vázquez Timiraos
25. VOCAL: Juan Antonio Rey Pérez

DELEGADOS E DELEGADAS Ó COMITÉ NACIONAL GALEGO

JOSÉ RÚAS ARAÚJO
MONICA YEBRA BREA
ALBERTO FIDALGO FRANCISCO
BEATRIZ DOMÍNGUEZ BLANCO
MIGUEL RODRÍGUEZ OJEA
ANABEL AUGUSTO SÁNCHEZ
JOSE ANTONIO VÁZQUEZ BARQUERO
LORENA GUERRA VIGO
JOSÉ JAVIER GARCÍA GAGO
SUSANA BAYO BESTEIRO
FEDERICO PÉREZ MATO
MARÍA FERNÁNDEZ OJEA
FRANCISCO JAVIER QUINTAS FERREÑO
ERIKA CONDE VÁZQUEZ
ANTONIO LÓPEZ VALLEJO
CRISTINA CRUZ FERNÁNDEZ
JOSÉ RAMÓN CARBALLO RODRÍGUEZ
ROSA MARTÍNEZ RODRÍGUEZ
JOSE MANUEL REGO LÓPEZ
MARINA TALLÓN NÚÑEZ

DELEGADOS E DELEGADAS Ó COMITÉ PROVINCIAL DE OURENSE

NATALIA GONZÁLEZ BENEITEZ
BIENVENIDO J. FERNÁNDEZ GARCÍA
ELENA IGLESIAS RODRÍGUEZ
BENITO PÉREZ PEÑA
MARGARITA MARTÍN RODRÍGUEZ
CELSO NÓVOA GONZÁLEZ
AUREA E. SOTO VÁZQUEZ
JOSÉ MANUEL RODRÍGUEZ LÓPEZ
JESUSA RODRÍGUEZ CASTRO
ROBERTO ESTÉVEZ DOMÍNGUEZ
BLANCA ÁLVAREZ GONZÁLEZ
ANTONIO RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ
MARÍA TERESA ANSIAS BACELAR
ANTONIO BLANCO RODRÍGUEZ
MARINA ALONSO VICENTE
CELSO FARIÑA FARIÑA
MARIA BEGOÑA PARADELA BLANCO
ELADIO MEDEL IGLESIAS
LORENA GUERRA VIGO
DANIEL FERNÁNDEZ RODRÍGUEZ
MARTA GARCÍA LÓPEZ
ENRIQUE CAMOEIRAS RODRÍGUEZ
ALBA PÉREZ OSORIO
XOSÉ RÚAS ARAÚJO

Artigos relacionados

Back to top button